Breussova metoda

Breussova metoda 1Pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a lidového experta medicíny, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině.

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. SpeciálnímiBreussova metoda 2 masážními hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…)
Breussova metoda 3 vyrovnává záda
 dbá na správné postavení páteře
 zmírňuje svalovou dysbalanci
 uvolňuje meziobratlové ploténky
 je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze
 prevence onemocnění páteře
 k uvolnění napjatého zádového svalstva
 vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky

 Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí. Masáž je možno libovolně opakovat. Jelikož je masáž velice jemná je vhodná pro všechny věkové kategorie.
 
Solná sauna Víchová